Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Vefa Sosyal Destek Grubu faaliyetlerine devam ediyor

Vefa Sosyal Destek Grubu faaliyetlerine devam ediyor

Azdavay Kaymakamlığının koordinesi ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere 22.3.2020 tarihinde Pazar günü oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ivedilikle İlçe merkezi ve köylerde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya, vatandaşları salgın hastalık konusunda uyulması gereken tedbirler konusunda uyarmaya ve bilgilendirmeye başladı.
Kronik hastalığı olan ve 65 yaş üstü vatandaşların evlerinden çıkmalarına kısıtlama, yasaklama getirilmesi ile İçişleri Bakanlığının Koronovirüs tedbirleri kapsamında oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” faaliyetine tek başına yaşayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan hanede kendilerine yardımcı olabilecek, ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşların yardımına koşuyor.
Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezine ulaşan talepler doğrultusunda; zorunlu/temel ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubunun Tedarik ekibini oluşturan; Azdavay Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Köylere Hizmet Götürme Birliği ile diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından vatandaşların ikametlerine gidilerek yerinde karşılanıyor.
İlçe sınırları içerisindeki Vatandaşların; sağlık hizmetleri için 112, sosyal destek hizmetleri İçin 155 ve 156 ile Kaymakamlığımızın 717 12 25 ve Azdavay Belediyesinin 717 12 35 numaraları üzerinden ihtiyaçlarının talepleri alınmaktadır.
Günlük ihtiyaçları görevlilerce ikametgahlarının kapılarına getirilen vatandaşlar görevlilere teşekkür ederek, alınan tedbirler dolayısıyla dışarı çıkamadıklarını mağduriyetlerinin bu uygulama ile giderildiğini “Vefa Sosyal Destek Grubunun” faaliyete geçmesinden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler. Ayrıca Vefa Sosyal Destek Grubunu oluşturan İlçe Kaymakamı Melih Aydoğan’a ve grubu oluşturan Kamu Kurum ve Kuruluşlara minnettar olduklarını ifade ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ