Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Suğla Yaylası Azdavay Belediyesine tahsis edildi

Suğla Yaylası Azdavay Belediyesine tahsis edildi

Azdavay İlçesinde bulunan Suğla Yaylası turizmde kullanılmak üzere Azdavay Belediyesine tahsis edildi.

Uzun yıllardır festival ve son yıllarada motosiklet yarışlarına ev sahipliği yapan Suğla Yaylasının Belediyeye devrinin ilçe ve bölge turizmini canlandırması bekleniyor.

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek Azdavay Pınarbaşı karayolu üzerinde bulunan yaylanın Azdavay Belediyesine tahsisinin Kastamonu ve Azdavay turizmi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Başkan Civelek tahsis süreci hakkında  yaptığı açıklamada;”Ciddi anlamda yatırım yapmayı düşündüğümüz Suğla Yaylasının bir bölümünde yıllardır çeşitli etkinlikler yaptık.

Orman Genel Müdürlüğünün orman içi boşluğu olan yaylaya kalıcı yatırımlar yapılarak bölgemizin daha fazla faydalanabilmesi için belediyemize tahsisi gerekiyordu.

Bu önerimizi götürdüğümüz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun destekleri ile 200 dönümü ormanlık alan olmak üzere toplam 500 dönüm arazi belediyemize tahsis edildi.

Çatak Kanyonuna yapılmakta olan cam terasın bitirilmesi,bölgede yapacağımız 24 dönüm gölet,en az 100 kişinin konaklayabilecekleri bungalov evler,doğa turizim aktivite sahaları,kırsal turizm ve motor sporları altyapıları Azdavay’ı doğa ve kırsal turizmde marka şehir yapacaktır.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ile ortak yaptığımız motosiklet yarışları ve festivalimizinde ilçemiz ve doğamızın Türkiye ve Dünyaya tanıtımı için katkısı büyüktür.

Hedefimiz Suğla yaylasını ülkemizin en fonksiyonel Kırsal Turizm Merkezi yapmak,
Bunu yaptığımızda spor kulüplerinin ve kurumsal şirketlerin kamp merkezi haline gelecek ve Kanyon ve doğa severlerin konaklama merkezi olacaktır.

Suğla Yaylası sadece ilçemizin değil tüm çevre ilçeler ile Kastamonu ilimiz ve Türkiyemiz için bir değerdir.” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ