Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Sinan Yağmur rüzgarı

Sinan Yağmur rüzgarı

Birlik Vakfı Kastamonu Şubesi’nin davetlisi olarak ilimize gelen Sinan Yağmur, iki gün boyunca verdiği 6 konferans ve söyleşi etkinliği ile hem lise öğrencilerini, hem üniversite gençliğini hem de Kastamonu halkını mest etti.
Birlik Vakfı Kastamonu Şubesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projelerini Destekleme Programı kapsamında hazırladığı “Sanatkarlar ve Sanat Eserleri Gençlerle Buluşuyor” projesi çerçevesinde yürüttüğü konferanslar dizisinin davetlisi olan Sinan Yağmur’a ilgi çok büyük oldu.
30 Kasım Perşembe ve 1 Aralık Cuma günü 5 ayrı konferans ve etkinlikte lise öğrencileri ile buluşan, 1 Aralık Cuma akşamı da Grand Moni Konferans Salonunda üniversite öğrencileri ve Kastamonu halkına “Aşka Yolculuk ve Gönül Terapisi” konferansı veren Sinan Yağmur; hem enerjisi, hem sempatisi hem de hitabeti ile okurlarını kendisine hayran bıraktı.
Cuma akşamı verdiği konferansın ardından, okurlarının uzun kuyruk oluşturarak salonun dışına kadar taştığı kalabalık bir hayran kitlesinin kitaplarını imzalaması gece yarısına kadar süren Sinan Yağmur, oldukça yorulmasına rağmen kendisine gösterilen ilgiden memnun bir şekilde ilimizden ayrıldı.
Sosyal medya hesaplarında Kastamonu’ya ve Kastamonu insanına övgüler yağdıran Sinan Yağmur, facebook hesabında ve twitter hesabında Kastamonu kimliğini en güzel şekilde tanıtan övgü dolu paylaşımlarla ilimizin tanıtımına da büyük bir katkı sağlamış oldu.
İşte Sinan Yağmur’un facebook hesabından yaptığı paylaşımlardan ikisinde yazdıkları;
“Türkiye’nin en kapsamlı Yazarlık Atölyesini Şubat ayında Kastamonu’da kuruyoruz. 2 gün boyunca 2 binden aşkın lise öğrencimiz bizi coşkuyla dinledi. Geleceğin Oğuz Atay’ları, Cemil Meriç’leri, Abdürrahim Karakoç’ları için yürek yüreğe kalem kardeşliğinde buluşuyoruz. Katkılarından dolayı Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Prof. Dr Şahmurat Arık, Kyk il müdürü ve Birlik vakfı başkanı Reşat Asrak a teşekkürler.”
“Bu MuhteŞems manzara Kastamonu’dan. Saat 19.oo da başlayan Aşka Yolculuk söyleşisi ve imza saat 24.oo a kadar sürdü. Böylesine güzel Organizasyonda emeği geçen Birlik Vakfı Başkanı ve KYK İl Müdürü Reşat Asrak, Prof. Dr. Şahmurat Arık, övüncüm öğrencim Cengiz Günday ve tüm Kastamonu halkına, öğrencilerine yürek dolusu koskocaman TEŞEKKÜRLER. MUHTEŞEMSİN KASTAMONU.”

 

Erdal Arslan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ