Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Şehitleri anmak için kanyonda 4 kilometre yürüdüler

Şehitleri anmak için kanyonda 4 kilometre yürüdüler

Pınarbaşı ilçesindeki 4 Kilometrelik Hormo Kanyonu’nu yürüyerek geçen 22 kişilik grup tüm şehitleri ve Antalya’da hayatını kaybeden kanyoncu arkadaşları Serdar Özer’i anmak için Ilıca Şelalesinde Türk Bayrağı açtılar.

Haydi Kanyona ekibi ile ve Pınarbaşı kanyon ekibinden oluşan 22 kişi 4 kilometrelik parkuru yaklaşık 4 saatde geçerek ılıca şelalesine ulaştı.

Şelalede Türk Bayrağının açılması şelalede bulunan vatandaşlar tarafından alıkışlarla desteklendi.

Yaklaşık 10 metrelik şelaleden atlayan sporcular ise izleyenler tarafından büyük tezahürat aldı.

Kanyon sporcusu Cansu Çapa AA muhabirine yaptığı açıklamada; Kanyon sporcuları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı,tüm şehitlerimiz ve Ağustos ayında Antalya’da hayatını kaybeden kanyon sporcusu Serdar Özer’i anmak için horma kanyonunu geçtiklerini söyledi.

Kanyon Sporcusu Baha Targün ise geçişin sorunsuz şekilde bitmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “30 Ağustos Zafer Bayramının mesai gününe denk gelmesinden dolayı yapamadığımız kanyon geçişimizi bugün yaptık. Bu geçişimizin ardından tüm şehitlerimizi ve yıllardır beraber çeşitli kanyonları geçtiğimiz arkadaşımız Serdar Özer’i anmak için ılıca şeleleine Türk Bayrağı astık. Vatandaşların alkışları ile bize destek vermesi bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ