Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Sakatlar Derneği genel kurulunu yaptı

Sakatlar Derneği genel kurulunu yaptı

Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesinde Serhat YOLASIĞMAZOĞLU yeniden başkanlığa seçildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi 8. Olağan Genel Kurulu’nu 26 Mart Pazar günü eski belediye binasındaki dernek merkezinde gerçekleştirdi.  Tek liste halinde yapılan genel kurulda mevcut başkan Serhat YOLASIĞMAZOĞLU güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Ayrıca dernek yönetim kuruluna Cahit KANBUROĞLU, Özgür BOSTANCI, Mehmet BARLIK ve Mehmet TEKELİ seçilirken Disiplin Kuruluna Tahsin BABAŞ ve Ahmet ÇELİK’te seçildi.

Engelliler arasında büyük katılımın olduğu genel kurula aynı zamanda üyesi olan Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ da katıldı. Faaliyet raporunun ve mali bilançoların okunmasında sonra yapılan oylama ile tekrar güven tazeleyen YOLASIĞMAZOĞLU konuşmasında “Yeni dönemde ilimizin idari makamları ile birlikte ortak çalışmalar içerisinde olarak; projelerimizle üyelere ve ilimize hizmet  etmeye devam edeceklerini “ belirterek  “Beni  yeniden bu göreve layık gören üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Aynı zamanda  Genel kurula katılan Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ  Disiplin Kurulu Başkanlığı’na seçilerek, dernek üyelerine  yaptığı konuşmada “Engelliler için yapılan her çalışmayı Sakatlar Derneği ile birlikte yürüttüklerini , yeni dönemde yapılacak projelere her zaman olduğu gibi belediyemizin de gerekli desteklerde  bulunacağı sözünü  vererek, üyelere engelliler için hizmet verecek yeni aracın müjdesini verdi”.

BABAŞ, müjdelerine devam ederken, “Şuan da Sakatlar Derneği’nin hizmet vermekte olduğu eski belediye binasında ki yerleşkenin tüm bakımın yapılacağını, yakın zamanda 20 adet akülü tekerlekli sandalye ihalesi için hazırlıkların başladığını ve ihtiyaç sahiplerine dernek aracılığı ile teslim edileceğini belirterek, “Engelli statüsü ile yapılan hizmet alımlarında Sakatlar Derneği’nin görüşlerinin alınacağı ve engellilerin hayata katılımının sağlanması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapılacağını” söyledi. Her zaman yanında olduğu Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi’nin yeni yönetimine başarılar dileyen BABAŞ, belediyemizin ve derneğin kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyerek, “Sakatlar Derneğimiz ve Valiliğimiz ile birlikte ilimizdeki tüm engelleri kaldırmak adına başlattığımız çalışmaları sürdüreceğini” ve  amacının “engelsiz bir Kastamonu oluşturmak” olduğunu söyledi. Yapılan seçim sonrası üyelerden gelen istek ve talepleri dinleyen BABAŞ, iletilen sorunların en kısa sürede giderileceğini bunu yaparken  de hep beraber çalışacaklarını ifade etti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ