Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Motosikletçiler Azdavay’da kamp yaptı

Motosikletçiler Azdavay’da kamp yaptı

Türkiye’nin çeşitli illerinden 85 motorcu sosyal medyada birleşerek Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde kamp kurdular.
İstanbul,Ankara,Trabzon ve Antalya gibi çeşitli illerinden gelen motosiklet tutkunu 85 motorcu 28 Nisan 1 Mayıs tarihleri arasında Azdavay Suğla Yaylasındaki Doğa ve Motor Sporları Merkezinde kamp yapacaklar.
Motorcular Azdavay Belediyesinin rehberliğinde Çatak Kanyonu Cam terası ve ilçe merkezine hakim bir tepeye kurulan ahşap terası gezdiler.
Toplu olarak Azdavay Belediyesine gelen motorcuları Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek karşıladı ve beraber hatıra fotoğrafları çekildi.

Sosyal medya üzerinde oluşturdukları Türkiye Africa Twin Kullanıcıları Platformu isimli sayfa üzerinde yaptıkları ankette üyelerin Azdavay’ı seçtiklerini belirten Alpaslan Ateşci “Her sene Türkiye’nin çeşitli illerinde yaptığımız kampımızı bu sene Azdavay’da yapıyoruz.” dedi.

Aykut Güzel ise Suğla Yaylasına rastgele gelmediklerini ifade ederek,”İki sene önce Türkiye Enduro Şampiyonasını izlemek için Suğla Yaylasına gelmiştim. O zamanda doğayı çok güzel bulmuştum.Doğal güzelliklerin içerisinde kampımız çok güzel geçiyor. Başta Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ve Zabıta Amiri Ahmet Özcan olmak üzere tüm belediye personeline grubumuza gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikleri için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Motosikletcileri Azdavay’da görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek motorcuların Azdavay’a ilgisinin Suğla Yaylasında yapılan doğa ve motor sporları merkezinde organize edilen motosiklet yarışmalarının ne kadar doğru bir karar olduğunu gösterdiğini söyledi.

Doğa turizminde marka şehir olmak için çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Civelek,”Motosiklet kullanıcılarının Azdavay’a gelerek ilçemizin tanıtımına katkı yapacakları konusunda hiç şüphem yok.” diye konuştu.

İstanbul’da kalp damar uzmanı olarak görev yaptığını belirten Prof.Dr.Mustafa Gülen ise 550 kilometrelik bir motosiklet yolculuğu ile ilk defa geldiği Azdavay’ın doğasını ve özellikle Çatak Kanyonunu çok beğendiğini söyledi.

85 motosiklet ve iki özel araçla Azdavay’a 100 kişilik grup olarak geldiklerini ifade eden Namık Kemal Şahinöz doğa ve çevrenin çok güzel olduğunu belirterek böyle doğal kalmasının önemine dikkat çekti.

Şahinöz,”Herkese gelip Azdavay’ın doğasını ve özellikle cam terası görmesini tavsiye ediyorum. Çünkü bizim insanımız Amerikadaki Büyük Kanyonu görmek için uçakla 14 saat yol gidiyor.Amma inanın burası oradan daha güzel ve kendi yerimiz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ