Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Mermer Ocağı Kapasite Artışı projesinin ÇED toplantısı yapıldı

Mermer Ocağı Kapasite Artışı projesinin ÇED toplantısı yapıldı

Kastamonu’nun Azdavay İlçesi Başören Köyünde faaliyet gösteren Efedağ Mermer Mad.Nak.Den.İnş.San. ve Tic. Ltd.Şti. ait mermer ocağının kapasite arttırım talebi ÇED toplantısı yapıldı. Başören köyü köy konağında yapılan toplantıda firma tarafından yapılması planlanan ‘Mermer Ocağı Kapasite Artışı’ projesi ile ilgili olarak çevresel etki değerlendirmesi başvuru dosyası hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulduğu ifade edilerek, toplantının çevresel etki değerlendirmesi yönetmeliğinin 8. maddesi gereğince ÇED sürecinin başlatılması ve yönetmeliğin 9. maddesi kapsamında ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak,faaliyet hakkında bilgi vermek,görüş ve önerilerini almak için düzenlendiği belirtildi.
Kastamonu Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ayhan Aydın’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıya İl Özel İdare Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri ile firma temsilcileri,Başören ve Ahat Köyleri muhtarları ile köylüler katıldı.
Toplantının,Başören köyüne yapılması planlanan proje hakkında ÇED yönetmeliği gereği yörenin halkınına bilgi vermek, görüş ve önerilerini almak üzere yapıldığını belirten Aydın şöyle konuştu: ” Bu toplantı Valilik izini ile yapılan resmi bir toplantıdır. Firma yetkilileri size proje hakkında bilgi verecektir. Proje ile ilgili görüş ve önerilerinizi bize iletirseniz bu konular bakanlıkta yapılan toplantılarda göz önüne alınıyor ve ÇED raporuna yansıtılıyor. Bu proje hakkında burada dile getiremediğiniz bir husus var ise bakanlığa veya valiliğe vereceğiniz dilekçelerle bu konuyu iletebilirsiniz.”
Proje hakkında bilgi veren firma yetkilileri ise projenin hayata geçirilmesi ile şu an mevcut olan 249.000 metrekare çalışma alanına ek olarak 503.056 metrekare daha ekleyerek toplam çalışma alanlarının 752.056 metrekareye çıkacağını belirttiler. Toplantıda söz alan Başören Köyü Muhtarı Süleyman Aktaş ve Ahat Köyü Muhtarı Feyzullah Tosman köy yollarında tonajlı araçların çalışmasından dolayı çökmeler olduğunu ve yolların dar olduğunu belirterek konu hakkında çalışma yapılmasını talep ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ