Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Karadeniz Kırsal turizmi için yol haritası çizildi

Karadeniz Kırsal turizmi için yol haritası çizildi

Azdavay İlçesinde Karadeniz Sürdürülebilir Kırsal Turizm Programının Türkiye’deki çalışmalarına yönelik stratejik plan çalıştayı yapıldı.
Azdavay Kaymakamı Abdullak Huzeyfe Çakmak ve Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’in açılış oturumuna katıldığı çalıştay dört gün sürdü.

Çalıştaya Küre Dağları Milli Parkı çevresinde sürdürülebilir kırsal turizm alanında çalışan işletme sahipleri, yerel yönetim ve kamu kurumlarından temsilciler, alan kılavuzları ve yerel sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra, Türkiye ve Ukrayna’da kırsal turizmde başarılı yöresel örgütlenmelerden temsilcilerde katıldı.

Programın pilot uygulama noktalarından olan Azdavay İlçesi’nde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, sürdürülebilir kırsal turizminin bölgenin refah seviyesini yükseltmek için kilit önemde olduğunun altını çizerek etkili sonuçlar için paydaşlar arası işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

Azdavay Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak ise kalkınmanın sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel boyutlarıyla bütünsel bir yaklaşım gerektirdiğine dikkati çekti ve bu anlamda kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları arasında süreklilik arz eden işbirlikleri kurulması gerektiğini kaydetti.
Karadeniz Sürdürülebilir Kırsal Turizm Programı kapsamında Türkiye’deki gelecek beş yıllık dönemi kapsayacak stratejik plan belgeleri hazırlandığını belirten proje yürütücüsü Dr.İsmail Menteş;”Katılımcılar,sürdürülebilir turizm ve planlama uzmanı Metehan Gültaşlı moderatörlüğünde gerçekleştirilen çaliştayda Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde sürdürülebilir kırsal turizmin geçmişini ve bugününü değerlendirerek geleceğe dönük ortak zemin ve eylem önerileri gelişirildi” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ