Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Kanyon ve Doğa Sporları Festivali Yapılacak

Kanyon ve Doğa Sporları Festivali Yapılacak

Pınarbaşı ilçesinde Kanyon ve Doğa Sporları Festivali Yapılacak.
12-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak festival kapsamında fotoğrafcılık,kanyon geçiş eğitimi,kampcılık,ilk yardım ve ip ile erişim temel eğitimleri yanında kanyon geçişleri ve sportif doğada yürüyüşü yapılacak.

Pınarbaşı Kaymakamlığı,Pınarbaşı Belediye Başkanlığı ve Kanyon ve Doğa Sporları derneği işbirliği ile düzenlenecek festival hakkında bilgi veren dernek başkanı Hasan Gedikli,Pınarbaşı ilçesinin kanyon eğitiminde pilot bölge olarak belirlendiğini belirterek “2017 yılı Nisan ayında bölgede yaşayan ve bu spora gönül vermiş gençlere eğitimler verilmiş ve yerel yöneticiler ile birlikte horma Kanyonunda eğitim geçişleri yapılmıştır. Bu etkinliklerle kanyonlara ve kanyon sporuna dikkat çekilerek farkın dalık yaratılmaya çalışılmıştır.” dedi.

Festival hazırlıkları kapsamında,Horma kanyonuna sürüklenmiş olan doğada kaybolmayacak atıkların ilçedeki kanyon geçiş ekibi tarafından temizlendiğini ifade eden Gedikli sporculara teşekkür etti.

2017 yılı içerisinde bölgede düzenledikleri etkinlikleri festivalle taçlandırmak istediklerini söyleyen Gedikli,”Oldukça verimli geçen bu dönemi taçlandıracak bir Kanyon Festivali düzenlenmesi konusunda Pınarbaşı Kaymakamı Sayın Nebi Çanga ve Pınarbaşı Belediye Başkanı Sayın Mehmet Yılmaz’ın katkı ve destekleri ile çalışma yapılmış ve festival programı belirlenmiştir.

Tüm Kanyon sporcuları ve doğa sporcuları ile destekçilerini Türkiye Birinci Kanyon ve Doğa Sporları Festivali’ne katılmaya ve bizleri onurlandırmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ