Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

DİYANET-SEN Den Kutlu Doğum mesajı

DİYANET-SEN Den Kutlu Doğum mesajı

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Kastamonu Şubesi tarafından kutlu doğum haftası nedeni ile kutlama mesajı yayınlandı.

Şube Başkanı İrfan Bakır imzası ile yayınlanan mesajda, ” Alemlerin efendisini, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’i hangi yazıyla, methiyeyle, şiirle, cümleyle, kelimeyle anlatırsak anlatalım yetersiz ve aciz kalır… Ona ne yazılsa az, ne anlatılsa eksik kalır.

Kâinatta hiçbir insan onun kadar sevilmedi… Müminlerin çarpan kalbi, gözündeki yaş, yüreğindeki sevdadır onun sevgisi… Kurtuluşun anahtarı, Rabbine yakın olmanın rehberi, huzur ve mutluluğun kaynağıdır onun sevgisi…

Peygamber efendimiz MUHAMMET MUSTAFA(S.A.V)’in sevgisi yaşamımızın ayrılmaz parçası olmalıdır. Peygamber efendimizin(S.A.V) ahlakının izinden gidip, sürekli  kendimizi sorgulamalıyız. Hayatımızı peygamber efendimizin(S..A.V)’in hayatına endekslediğimizde, huzur ve mutluluğu yakalayacağımızdan kimsenin endişesi olmamalı….

O hayat ki, sabrın kalesi… O hayat ki, sevginin anahtarı… O hayat ki, adaletin timsali… O hayat ki, ilmin rehberi… O hayat ki, karanlığın aydınlığı…

Peygamber efendimiz(S.A.V) çocukluğunda bile örnek bir insandı. Ona insanlar MUHAMMEDÜL EMİN(En güvenilir insan) diyorlardı. Tüm davranışları ve konuşmaları ile insanlığa ışık olmuştur.

Bu kutlu doğum haftası çerçevesinde düzenlenen panel, seminer ve anma etkinlikleri  ile peygamber efendimizi(S.A.V)’i daha iyi tanımaya ve onun sevgisiyle  hayatımıza yön verip  onun  bizlere çizmiş olduğu doğrultuda yaşamak hepimizi mutlu edecektir. Kutlu doğum haftasının  tüm insanlığa ve islam alemine hayırlar getirmesi dileğiyle.” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ