Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Bir Okur Bin Yeşeririz

Bir Okur Bin Yeşeririz

Azdavay Milli Eğitim Müdürlüğü ile Azdavay Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında gençlere hem kitap okuma alışkanlığı ve sürekliliği kazandırmak hem de Yeşil Bir Türkiye için el ele vermek gerektiği düşünülerek geliştirilen “Bir Okur Bin Yeşeririz” adlı proje ile Azdavay İlçesinde bulunan liselerde kitap okuma yarışması düzenlendi. Konuyla ilgili biligi veren İlçe Milli Eğitim Müdür V. Murat ŞİMŞEK;
Düzenlenen okuma yarışmasında birinci olan öğrenci 6200, ikinci olan öğrenci 5700, üçüncü olan öğrenci ise 4500 sayfa kitap okudu. Proje kapsamında en çok kitap okuyan 45 öğrenciyle Kastamonu ve Konya Orman Bölge Müdürlüklerinin koordinasyonunda Konya İli Selçuklu İlçesinde bulunan Küçükmuhsine ağaçlandırma ve toprak muhafaza sahasında Azdavay’dan giden öğrencilerce 300 adet Toros Sedirinin dikimi gerçekleştirildi.
Etkinliğe katılan öğrenciler projenin adının “Bir Okur Bin Yeşeririz” olduğuna da dikkat çekerek Afrin’de savaşan kahraman ordumuza ve şehitlerine minnet duyduklarını dile getirdiler ve “gerekirse bu vatan için değil Konya’ya Afrin’e bile gideriz” diyerek gençliğin sağduyu içerisinde olduğunu ve içlerinde yeşerttikleri ülke sevgisini gösterdiler.
Azdavay gibi yeşil bir cennetten Konya’nın bozkırlarına uzanan etkinlik oldukça ilgi çekti. Öğrencilerimiz bu vesile ile Konya’nın tarihi ve kültürel değerlerini de yerinde görerek kitaplardan gördükleri yerleri bizzat gezme fırsatı buldular.
Hazırlanan bu projeye destek veren başta Sayın Kaymakamımız Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK olmak üzere, Azdavay Orman İşletme Müdürü Sayın Ahmet NEZİR’e, Konya Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine, Konya gezisine sponsor olan Konyalı iş adamı Sayın Hasan KULU’ ya, Azdavaylı iş adamı Sayın Bülent ÖZDEMİR’e, Öğrencilerimizin her zaman yanında olan Azdavay İmam Hatip Lisesi Mensupları Derneğine, Konya’da öğrencilerimize rehberlik eden ilçemizde bir dönem öğretmenlik yapan sayın Ahmet Özdemir’e teşekkür ediyorum dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ