Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Balkondan düşen çocuğun mucize kurtuluşu

Balkondan düşen çocuğun mucize kurtuluşu

Azdavay ilçesinde balkondan düşen çocuk mucize eseri hayatta kaldı.
Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir binanın 4. katındaki evlerinin balkonundan düşen, Sigar Kaya,Aydın Kurtcuoğlu çiftinin 3 yaşındaki çocukları Kaan, Ömer Yıldız isimli vatandaş tarafından yere düşmeden havada yakaladı.

Yaklaşık 9 metre yüksekilikten düşen bebeğinin hayatta kalmasından dolayı duyduğu mutluluğunu dile getiren anne Sigar Kaya şöyle konuştu; “İki çocuğumla beraber gittiğim pazardan beraber döndük elimdeki poşetlerimi daire kapısını açarak içeriye koydum ve anahtarı kapının içersine aldım.Ayakkabılarımı çıkartırken çocuklarım içeri girdi ve kapıyı kapatarak kilitlediler. Bütün uğraşlarıma rağmen çocuğumun kapıyı açamaması üzerine ‘Anahtarı al balkondan at’ dedim. Daha sonra aşağıya inerek çocuğumun anahtarı atmasını beklerken sandalye yardımı ile çıktığı balkon mermerinin üzerinde gördüm ve bağırarak yardım istedim. Evde kalan 1 yaşındaki bebeğimi ise kapıyı kırararak aldık”.

Çocuğu havada yakalayan Ömer Yıldız ise “Evimden çarşıya gelirken bir gürültü duydum.Hemen aracımı durdurup ne oluyor diye baktığımda balkondaki çocuğun aşağıya sarktığını gördüm. Bütün bağırmalarımıza rağmen kendini aşağıya bıraktı ve önce 3.katın balkon mermerine ardındanda zemin katdaki işyerinin tentenesine çarpan çocuğu yere çarpmadan havada yakaldım” diye konuştu.

Genç çiftin komşusu Salih Işık,bağrışmalar üzerine baktığı balkondaki çocuğun kendini aşağıya bıraktığını gördüğünü. Olayı gören vatandaşların masa örtülerini gererek çocuğu yakalamaya çalıştıklarını ve yere düşmeden havada yakaladıklarını söyledi. Çocuğu hemen Azdavay Devlet Hastanesine ve ardındanda Kastamonu Münif İslamoğlu devlet Hastanesine götürdüklerini belirten Işık ” Çocuğun yüzünde ve alnında düşmeden dolayı yaralar vardı.Yapılan kontrollerde hayati tehlikesi bulunmadığı tesbit edilerek taburcu edildi. Çocuğun şu andaki durumu gayet iyi.Büyük bir kaza atlattık.Geçmiş olsun.” diye konuştu.

Baba Kurtcuoğlu ise olayı çalıştığı işyerindeyken duyduğunu, eve geldiğinde ise çocuğun hastaneye kaldırıldığını öğrendiğini ifade ederek sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ