Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Azdavay’da bir kanyon daha turizme açıldı

Azdavay’da bir kanyon daha turizme açıldı

Azdavay Kayabaşı Köyü Nalbantoğlu Mahallesi ile Pınarbaşı Ilıca Köyü arasındaki Nalbant kanyonu geçildi.
Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ve Trakya Kanyon Topluluğundan beş sporcu Nalbantoğlu Mahallesinden girdikleri Nalbant Kanyonundan geçerek Ilıca köyünden çıktılar.
Devrekani Çayının geçerek Pınarbaşı Ilıca Köyüne ulaştığı Nalbant Kanyonu Çatak Kanyonunun bitiminde Nalbantoğlu Mahallesi ile Pınarbaşı ilçesi Ilıca Köyü arasında yer alıyor.

Daha önce turizme açılmamış Nalbant Kanyonunu geçmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Başkan Civelek;”Bölgemizde şu ana kadar geçilmemiş ama dün itibariyle Trakya Kanyon Topluluğundan Murtaza TEKKILIÇ,Mehmet Ali KARAKAYA,Özgür DUMAN,Serpil ERTAN ve Hemşehrimiz Nihan CEBECİ’nin uzmanlıkları eşliğinde Azdavay Nalbantoğlu Mahallesi ile Pınarbaşı Ilıca köyü arasındaki 7 km’lik kanyon başarı ile geçilmiştir.
Türkiyedeki bütün Kanyonları geçmiş olan Kanyon Grubu Nalbant Kanyonunun, Kanyon Turizmi için en güzel ve en temiz kanyon olduğunu ifade etmeleri bizleri çok mutlu etmiştir.
Bu Kanyonun keşfedilmesinde bizlere destek veren Trakya Kanyon Gurubuna ve İsmail MENTEŞ’e şükranlarımı sunuyor, bölgemiz turizmine hayırlı olsun diyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ