Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Azdavay cam teras yolu tamamlandı

Azdavay cam teras yolu tamamlandı

Azdavay Çatak Kanyonuda bulunan cam terasın yolu tamamen bitirilerek hizmete açıldı.

İlçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta olan teras yolunun bozuk olan bölümlerinden Bahçelievler-Karakuşlu Köyü arasındaki iki buçuk kilometrelik bölüm Kastamonu İl Özel İdaresince Karakuşlu Köyü dışındaki bir kilometresi ise Azdavay Belediyesince daha önce sıcak asfalt yapılmıştı.

Milli Park sınırları içerisinde olduğundan yapılamayan bin altı yüz metrelik bölüm ise Küre Dağları Milli Parkı tarafından doğal parke kaplama yapılması ile yolun tamamı yenilenmiş oldu.

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren Azdavay Çatak Kanyonu Cam Teras yolunun tamamı hizmete açıldı.Kastamonu Özel İdaresi,Azdavay Belediyemiz ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğünün paylaşımı ile 6.5 km yol kısmı sıcak asfalt ve doğal parke kaplama işi sona erdi. Orman içi araç parkından sonra 350 m orman içi patika yol yürünerek Cam Terasa ulaşabiliyoruz.
Doğa içinde 1300 m yürüyerek Cam Terasa ulaşmak isteyenler ise, alternatif yolu kullanabilecekler.
Başta Sayın Valimize,Özel İdare Genel Sekreterimize,Milli Parklar Bölge Müdürümüze, Milli Parklar Bartın Müdürümüze ve gece gündüz çalışan Belediye Çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ