Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Analı kızlı imza günü

Analı kızlı imza günü

Cide Güren Başköy  Derneği’nin düzenlediği imza ve söyleşi günü renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul Cevizli’de bulunan Cide Güren Bölgesi Başköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde gerçekleştirilen imza gününe, Araştırmacı Gazeteci Yazar Nurcan Ezel Hümay  ve Türkiye’nin en genç yazarlar listesinde bulunan 14 yaşındaki  kızı Yazar Başak Şahin katıldı.

45 yaşındaki Yazar Başak Şahin ilk  imza günü heyecanını yaşarken,  Nurcan Ezel Hümay iki yıl aradan sonra yeniden okurlarıyla buluşmanın heyecanını yaşadı.

05 Mart Pazar günü saat 10-12:30 arası gerçekleştirilen imza ve söyleşi gününe farklı köylerin dernek başkanları, Başköy Dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İmza gününde Şeyh Şaban-ı Veli kitabının tüm geliri derneğe bağışlandı.  Kitap tanıtımları yapan yazarlar, hayranlarıyla fotoğraf çektirdi ve kitaplar imzalandı.

Başköy Dernek Başkanı  Cemil Yıldırım; “14 yaşında bir kızın kitap yazarak imza günü için İstanbul’a kadar gelmesinden onur duyduklarını söyleyerek  Araştırmacı Yazar Nurcan Ezel Hümay’a ve Başak Şahin’e kitap çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Başkan Cemil Yıldırım,  Nurcan Ezel Hümay’a  Cide ve bölgeye verdiği her desteği sevgi ve emekle yaptığını ifade ederek, imza ve söyleşi gününden üyelerinin son derece memnun kaldığını, derneğin hiçbir çalışmasında kendilerini yalnız bırakmayan değerli bir dost olarak gördüklerinin altını çizdi.

“Nurcan Ezel Hümay kimimizin kızı, kimimizin kardeşidir. ” diyen Başkan Cemil Yıldırım, “Kendisini hiçbir zaman yabancı bir gözle görmedik. Her zaman bizlere Cide sevgisini anlatan, Cide tarihi anlatan, Cide’ye emek vermiş bir araştırmacı gazeteci olarak gördük.  Kızıyla beraber, yapmış oldukları bağış için ayrıca tebrik ediyorum. Bizi de hayırlarına ortak etmelerinden dolayı ayrıca şükranlarımı sunuyorum.”   diyerek sözü konuklarına bıraktı.

Cide’nin ve Kastamonu’nun kahramanlık hikayeleri anlatılarak başlanan söyleşiye katılan dernek üyelerinin, imza gününe gösterdikleri ilgi ve alaka takdire değer bir katılımla ve çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Dernek üyeleri, bu söyleşiden keyif aldıklarını, benzer etkinliklerin Cide Güren Başköy’de de yapılması gerektiğini vurgulayarak, köyde yapılan etkinliklere aynı konukların dahil edilmesini istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ