Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

“Alaş” Yanlış aracı bekledi

“Alaş” Yanlış aracı bekledi

Kastamonu’da alaş isimli köpek sahibinin otomobiline benzeyen otomobili sahiplendi.
Şöför kapısının altına yatarak araç sahibini aracına bindirmeyen alaş araca diğer kapıdan binen araç sahibinin eşine ise bir şey yapmadı.
Araç sahibi Selahattin Mert AA muhabirine verdiği bilgide geçen yılda aynı sorunu yaşadığını belirtti.
Mert “Ben kışları İstanbul’da yazları ise Azdavay ilçesinde ikamet ediyorum.Geçen yaz aracımın yanına geldiğimde köpeği aracımın yanında yattığını gördüm. Aracıma yaklaştığımda bana hırladı. Isıracağından korkarak aracıma yaklaşamadım. Komşuların yardımı ile sahibine ulaştık.Sahibi gelince onunda benim aracımın aynı marka aynı tip aynı boya aracı olduğunu gördüm. O an köpeğin araçları karıştırdığını anladım.

Bu sene ise yine geldi ve bizi araca yaklaştırmadı. Bir komşunun ekmek getirdi köpeği çağırdık elinde poşeti görünce aracın yanından ayrıldı. O ara araca bindik. Aracımı baya takip ettiten sonra peşimizi bıraktı.” dedi.

Köpeğin sahibi İsmail Kazan ise köpeğin devamlı olarak evinin önündeki aracının yanında yattığını ve aracın yanına kimseyi yaklaştırmadığını söyledi. Kazan “Ben hayvancılık yaptığım için köpek besliyorum. Ancak alaş ismini verdiğim köpek hayvanlar otlamaya giderken onlarla gitmiyor evin önünde bekliyor. Ben evde olmadığım zamanlar ise bazen gezmeye gidiyor. Normalde insanlara bir şey demez amma otobilimin ve traktörümümün yanına kimseyi yaklaştırmıyor. Geçen sene başka bir mahallede bir kaç sefer benim otomobilime benzeyen bir otomobili benim zannederek başında beklemiş ve sahibini araça bindirmemiş. Kendi aracımla oraya giderek eve getirdim. Bu senede telefon ettiler amma ben gelmeden bir şekilde araca binmişler. Alaş daha sonra eve geldi.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ