Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

450 Metre yüksekteki cam terasa yoğun ilgi

450 Metre yüksekteki cam terasa yoğun ilgi

Kastamonu’nun Azdavay ilçesindeki Türkiye’nin önemli kanyonlarından biri olan Çatak kanyonuna yapılan cam terasa bayram tatilinin ilk günlerinde ziyaretçi akını oldu.

Kanyonun 7 kilometrelik bölümünün yanı sıra Devrekani Çayınında da izlenebildiği,çay yatağından 450 metre yüksekte yer alan cam terası Kurban Bayramı tatilinin ilk dört gününde yaklaşık 10 bin kişi ziyaret etti.

Korkarak cam terasın üzerine çıkan bazı ziyaretçiler tam olarak gezemeden geri dönerken çoğu ziyaretciler korkularını yenerek uca kadar geldiler ve bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek yaptığı açıklamada en büyük hayallerinden birisi olan Çatak Kanyonu Cam Terası projesinin bir ay içerisinde tamamen bitirileceğini söyledi.

İlçenin en önemli turizm değeri olan Çatak Kanyonunun müthiş görüntüsünün en güzel olarak cam teras dan izlendiğini ifade eden Başkan Civelek,”Şu anda tam olarak bitmeyen cam terasımız bayram boyunca her gün binlerce kişiye ev sahipliği yaptı.Böylece bu prejenin gerekliliğini ve bölgemiz için önemini görmüş olduk. Yaklaşık bir ay içerisinde çevre düzenlemesi dahil projenin tamamen bitirilmesini bekliyoruz. Bu projede bize destek veren siyasetteki arkadaşlarıma ve büyüklerime teşekkür ediyorum” dedi.

Köyleri sınırları içerisindeki Çatak Kanyonuna yapılan Cam Terasın Köyleri ve ilçeleri için çok büyük bir proje olduğunu ifade eden Karakuşlu Köyü Muhtarı Ali Çetin ise “Şu ana kadar bayram tatili süresince yaklaşık on bin kişi cam terası ziyaret etti.
Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için muhtarlık ve köy derneği olarak yapılacak tesisin işletmesine talibiz. Projede emeği geçen herkese köyüm adına teşekkür ederim.” diye konuştu.

Bayram tatili için İstanbul’dan memleketine gelen Yaşar Bakırcı, cam seyir terası memleketlerine kazandıran yetkililere teşekkür etti.

Terasın zemininin cam olduğunu bu nedenle ilk başta çekinerek yürüdüklerini ifade eden Bakırcı, “Çatak Kanyonu’nda müthiş bir manzara var. Devrekani Çayı’da izlenebiliyor. Herkesi bu güzel manzarayı görmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Fotoğrafları izlemek için tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ