Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

450 Metre yükseklikteki cam terasta bayram yoğunluğu

450 Metre yükseklikteki cam terasta bayram yoğunluğu

Azdavay ilçesindeki Çatak Kanyonunu üzerine kurulan 450 metre yükseklikteki cam terasta bayram yoğunluğu yaşanıyor.
Bayram tatili dolayısı ile Azdavay’a gelen vatandaşlar Çatak Kanyonunda bulunan 450 metre yükseklikteki Cam terası ziyaret etmeden ilçeden ayrılmıyor. Bölgeyi ziyarete gelen birçok tatilci, yükseklik korkuları nedeniyle terasa çıkıp çıkmama konusunda başta tedirginlik yaşasalar da zamanla alıştılar. Teras üzerinden kanyonu izleyen tatilciler bol bol fotoğraf çektirdiler.

İstanbul’dan ilçeye gelen Hüseyin Karakoca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayramı ailesiyle birlikte geçirmek için Sabuncular köyüne geldiğini söyledi.

Akraba ziyaretlerinin ardından terasa geldiğini belirten Karakoca, “Amatör fotoğrafçılık yapmaktayım. Sosyal paylaşım siteleri üzerinden kurduğumuz fotoğraf grubumuzla Türkiye’nin çeşitli yerlerine fotoğraf turları düzenliyoruz. En yakın zamanda grubumuzla beraber Çatak Kanyonuna da geleceğiz. Burada sisli havalarda, gün batımında, sabah erken saatlerde ve özellikle sonbaharda çok güzel görüntüler yakalanıyor. Cam teras memleketimize hayırlı olsun.” dedi.

Ferhat Hoşgör ise İstanbul’dan tatil için ilçeye geldiklerini ifade etti.

Cam terası çok beğendiklerini dile getiren Hoşgör, “Eşim teras üzerinde biraz tedirgin oldu ama çok güzel bir yer. Birkaç denemenin ardından yükseklik korkusunu yenerek gezmeye başladı. Cam terası çok beğendik.” diye konuştu.

Sabri Tomruk da bayram dolayısıyla köylerine misafir gelenleri gezdirmek için terasa getirdiklerini ifade etti.

Cam terasın ilçeye turizm açısından çok büyük katkısı olduğunu belirten Tomruk, “Misafirlerim ve ben cam terası çok beğendik. Terasın yapılması ile ilçe turizmimiz hareketlendi. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ