Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Yürüyen Ayaklar Azdavay’da

Yürüyen Ayaklar Azdavay’da

Azdavay ilçesi doğası ilgi çekmeye devam ediyor.
Sosyal medya üzerinde oluşturdukları platformlar üzerinden buluşarak trakya bölgesinden Azdavay’a gelen 29 kişilik grup ilçeyi gezdi.
800 kilometre uzaklıktan Azdavay’ın doğal güzelliklerini görmek için gelen grup adına AA muhabirine açıklama yapan Umut Şimşekkaya Aşıklar Köprüsü,Çatak Kanyonu Cam Teras,Medil Mağarası ve Saray Şelalesini gezdiklerini belirterek Azdavay’a gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Sosyal Medya üzerinde ‘Yürümek Özgürlüktür’ solaganı ile oluşturdukları ‘Yürüyen Ayaklar Seyehat Bloğu’ aracılığı ile her hafta sonu gezi proğramları düzenlediklerini ifade eden Şimşekkaya “Gezi proğramımıza Tekirdağ,Çorlu,Çerkezköy ve Silivri gibi Tarakya bölgesindeki illerden gelen katılımcılarımız ile Azdavay’ın doğasına,yürüyüş yolarına hayran kaldık. Ayrıca cam teras Çatak Kanyonuna ayrı bir güzellik katmış. Proğramımız 2 gün sürdü.Bu zamana kadar gelmediğimize çok üzüldük.İnşallah en yakın zamanda tekrar gelmek istiyoruz.Bu programda bize rehberlik yapan Azdavay Belediyesi Zabıta Amiri Ahmet Özcan’a teşekkür ederiz. “dedi.

Grup üyesi Makbule Haşimoğlu Azdavay’ın doğa harikası bir yer olduğunu ifade ederek 600 yıllık Azdavay yöresel giysisini giydiğini ve çok beğendiğini söyledi.

Serpil Ertan ise herkesin Azdavay’a gelerek doğasını görmesi ve yöresel tatlarını tatması gerektiği çok beğendiğini ifade etti.

Ergün Erken de özeel ilgi alanının astoronomi olduğunu belirterek “ilçede ışık ve bina kirliliği yok gökyüzü çok net izlenebiliyor. Astoronomi meraklılarını Azdavay’ı tavsiye edebilirim.Yörede çeşitli festivaller olduğunu duydum.Bunlara gökyüzü gözlem festivali eklenirse çok güzel olur.”dedi.

Murat Hasipoğlu da “Bu zamana kadar Türkiye’nin bir çok yerinde yürüdüm.Azdavaydaki yürüyüş parkurunu çok beğendim.” diye konuştu.

Guruba 9 yaşındaki oğlu İlker ile beraber katılan Gürkan Akyer ise en çok Medil Mağarasını beğendiğini,kapalı mekan fobisi olduğıu halde mağaranın içinde gayet rahat gezdiğini söyleyerek doğayı temiz tutulmasına dikkat çekti. Akyer “Çocuklarınızı doğadan koparmayın. Ben oğlumla beraber doğada çok rahat ediyorum. Çocuklar doğada olduğu sürece çevre bilincine sahip oluyorlar.” dedi.

Azdavay Kültür evinde düzenlenen toplantıda Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek gruba Azdavay’daki turizm çalışmaları hakkında bilgi verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ