Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Yazarlar Gençlerle Buluşuyor

Yazarlar Gençlerle Buluşuyor

Birlik Vakfı Kastamonu Şubesi’nin “Sanatkarlar ve Sanat Eserleri Gençlerle Buluşuyor” Projesinin tanıtım toplantısı Şehit Şerife Bacı Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Çok sayıda kurum amirinin ve vatandaşların iştirak ettiği toplantının açılış ve takdim konuşmasını yapan Birlik Vakfı Kastamonu şubesi Başkanı Reşat Asrak; “29 Mayıs 1985 tarihinde yeni fetihlerin inşaası için kurulan Birlik Vakfımızın Kastamonu şubesi olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerle mayalanmış, inançlı, vatansever, kültürlü, ilmi seviyesi yüksek, çağdaş, bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olarak yetişmeleri için gençlik ve spor bakanlığımızın gençlik projeleri destek programı kapsamında sanatkarlar ve sanat eserlerini gençlerle buluşturmayı amaçlayan vakfımızın hazırladığı proje gençlik ve spor bakanlığımız tarafından kabul edilmiştir.

Proje kapsamında kastamonu il milli eğitim müdürlüğü ile bir protokol imzaladık. Bu protokol ile lise öğrencilerimizin gelişimine önemli katkılar sağlayarak, kitapları ve yazarları öğrencilerimizle buluşturmayı, kastamonumuzun sosyal ve kültürel hayatına dokunarak, ciddi bir hareketlilik ve katkı sağlamayı amaçlamaktayız.” Derken, katkılarından ötürü Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’na teşekkür etti.

Proje Koordinatörü ve Birlik Vakfı Kastamonu Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şahmurat Arık da “Sanatkarlar ve Sanat Eserleri Gençlerle Buluşuyor” projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Projenin amacının; Öğrencileri yazmaya özendirmek. Öğrencilerin duygu, düşünce ve hayallerini edebî zeminde ifade etmelerine imkan tanıyarak geleceğin yazarlarının yetişmesine katkıda bulunmak olara ifade eden Arık,proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetleri de şu başlıklar altında aktardı:

  • Öğrenci – yazar buluşması.
  • Kütüphane oluşturulması.
  • Yazarlık atölye çalışması.
  • Sinema günleri.
  • Ulusal hikaye yarışması.
  • Piknik etkinlikleri.

Özellikle “Genç Oğuz Atay” Hikaye Yarışmasının üzerinde duran Arık; “Bu yarışma ile bir kaç Kastamonulu yazarı keşfetmek ve yüzbinlere ulaşan kitapların altında Kastamonu kimliğinin imzasının olmasını sağlamak” hedefinde olduklarının altını çizdi.

Proje kapsamında Kastamonu’ya getirilecek ve öğrencilerle buluşturulacak olan yazarları da açıklayan Arık; Cüneyt Suavi, İbrahim Tenekeci, Yavuz Bülent Bakiler, Yavuz Bahadıroğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Nazan Bekiroğlu ve Sinan Yağmur gibi önemli isimleri Kastamonu’da misafir edeceklerini belirtti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ