Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Yaralı karacayı belediye ekibi kurtardı

Yaralı karacayı belediye ekibi kurtardı

Azdavay ilçesi Çevlik mevkiinde çay yatağına düşen karacayı Azdavay belediye ekibi kurtardı. Çay yatağında karaca olduğu gören vatandaşların ihbarı ile olay yerine gittiklerini ifade eden Zabıta Amiri Ahmet Özcan “Veli Ceviz ve Tuna Himmet’le berber Çevlik mevkiine gittiğimizde karacanın taşkın koruma duvarından düştüğü çay yatağından çıkamadığını gördük. Hemen müdahele ederek karacayı yakaladık ve kar ve buz kaplı çay yatağından zorlu bir çalışma ile çıkarttık”dedi.
Belediye ekibinin haber verdiği Orman Su İşleri Bakanlığı X. Bölge Müdürlüğü Kastamonu Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü Av koruma ekibinden Orman Muhafaza Memuru Remzi Çiftci ise yaralı bir karacanın yakalandığının kendilerine haber verilmesi üzerine Azdavay’a gelerek yaklaşık bir buçuk yaşında erkek karacayı veteriner hekime götürerek tedavisini yaptırmalarının ardından veteriner hekimin onayı ile doğaya salındığını ifade etti.
Doğaya salınmak üzere karla kaplı yollar nedeni ile zorlu bir yolculuğun ardından getirildiği Küre Dağları Milli Parkı Çatak Kanyonu girişinde bırakıldığı halde kaçmayıp sakin hali ile adeta kurtarıcılarına teşekkür ederek yüzlerini koklayan ve kurtarıcıları ile hatıra fotoğrafı çektiren karaca bir süre sonra yavaş yavaş girdiği ormanda gözden kayboldu.

Yaralı karacayı belediye ekibi kurtardı videosunu izlemek için tıklayınız

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ