Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Vali Karadeniz’den Cam Terasa tam not

Vali Karadeniz’den Cam Terasa tam not

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Azdavay Çatak Kanyonu Cam terasında incelemelerde bulundu.
Cam terası gezen Vali Karadeniz emeği geçen herkese teşekkür etti.
Terasın bölge turizmi açısından önemini dile getiren Vali Karadeniz yaptığı açıklamada çevre düzenlemesi ve yol projesinin bitirilmesi ile tam olarak turizmin hizmetine sunulacağını belirtti.

Çatak Kanyonunun manzarası ve doğasının harika olduğunu söyleyen Vali Karadeniz şöyle konuştu;” Bu güzelliklerin tüm insanlara ulaşmasını sağlayacağız. Amacımız projemizi en kısa zamanda bitirerek hizmete açmaktır. Projemizin bir bölümü olan cam teras çok güzel bir şekilde tamamlandı. Diğer bölümlerden yol ve çevre düzenlemenin de 15-20 ay gibi bir süre içerisinde bitirilerek tam olarak hizmete girmesini bekliyoruz.” dedi.

Vali Karadeniz Kastamonu Turizmi için hedeflerinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde Kastamonu’ya gelen turistlerin kalış süresini 3 güne çıkarmak olduğunu ifade etti.

Azdavay’ın en önemli turizm değerlerinden olan Çatak Kanyonu, Küresel Çevre Fonu desteğiyle Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar ile Avrupa’da seçkin korunan alanları simgeleyen PAN Parks sertifikası olan Küre dağları milli parkı içresinde, Karakuşlu Köyü sınırları içinde olup ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıktadır. Bu yolun 6 kilometresi araç yolu 1 kilometresi orman içindeki yürüyüş parkurundan oluşur.

15 metresi kanyon boşluğunda olmak üzere toplam 33 metre boyunda ve 10 metre genişliğinde çelik konstrüksiyon üzerine yapılan cam teras 250 kişi kapasiteli.Kanyon derinliği yer yer 9 yüz metreye çıkan Çatak Kanyonunun terasın yapıldığı bölümün çay yatağından yüksekliği 450 metre. Terasdan 7 kilometre uzunluğundaki kanyon boşluğu izlenebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ