Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Vakıflar haftası başlıyor

Vakıflar haftası başlıyor

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftası kutlanan “Vakıflar Haftası” bugün başlıyor…

En köklü kurumlarımızdan birisi olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, vizyonu, misyonu ve faaliyetleri ile tarihimizdeki Vakıf Medeniyeti’ni bugünlerde de yaşatan ve geleceğe taşıyan önemli bir görevi ifa ediyor.

İlimizde de Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürlüğü, hafta boyunca çeşitli etkinliklerle hafta kutlamalarını gerçekleştirecek.

Bugün, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk konulması, vakıf ecdada saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak olan etkinliklerin ilk gününde Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ziyaret edilerek vakıflar ve çalışmaları hakkında bilgi verilecek.

Her yıl farklı bir ana tema ile hafta kutlamalarını gerçekleştiren Vakıflar Kurumu’nun 2019 yılı teması Ramazan olarak belirlendi.

Vakıf Haftası boyunca öğrencilere Şeyh Şaban-ı Veli Vakıf Müzesi gezisi ve tanıtımı, iftar programları, geleneksel Tatlı İkram Günü ve Geleneksel Atabey Ortaokulu Helva ikramı, vakıf ecdad ruhuna okunacak mevlid ve hatim gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ