Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Türkiye Birinci Kanyon ve Doğa Sporları Festivali Devam Ediyor

Türkiye Birinci Kanyon ve Doğa Sporları Festivali Devam Ediyor

Pınarbaşı ilçesinde Türkiye Birinci Kanyon ve Doğa Sporları Festivali yapılıyor.
Pınarbaşı Kaymakamlığı,Pınarbaşı Belediyesi ve Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği işbirliği ile düzenlenen festivale
Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri ile çeşitli illerden gelen Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği üyeleri ve öğrenciler katılıyor.
Festivalin ilk gününde dernek yetkilileri tarafından kanyon ve doğa sporları, UMKE yetkilileri tarafındanda ilkyardım konusunda katılımcılara eğitimler verildi.
Ailelerinin izin verdiği öğrencilere kanyon derneği sporcuları tarafından uygulamalı olarak ip ile erişim bilgileri verildi ve kaya inişleri yaptırıldı.
Festivalin ikici günü ise biri bayan sporcu olmak üzere 20 kişilik sporcu ekibi horma kanyonunu geçmelerinin ardından kanyon sonundaki Ilıca Şelalesine kurulan ziplineden iple kayarak farklı bir heyecan tattılar.

Türk Bayrağı asılan 10 metre yüksekliğindeki şelaleden zipline ile kayarak inen ve şelaleden suya atlayan sporcular izleyicilerden büyük alkış aldı.

İlçede bulunan Valla Kanyonunun yüksekliği ve geçiş zorluğu bakımından Türkiyenin birinci Dünyanın ikinci kanyonu olduğunu ifade eden Pınarbaşı Kaymakamı Nabi Çanga festivalin doğa sporları kültürünün gelişmesi için önemli olduğunu söyledi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ise önümüzdeki yıllarda festival proğramına daha çok etkinlik eklenerek devam edeceğini belirterek herkesi 19-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olan İkinci Kanyon ve Doğa Sporları Festivaline davet etti.

Pınarbaşı ilçesinin Kanyon eğitiminde pilot bölge olarak belirlenerek bölgede yaşayan ve bu spora gönül vermiş gençlere eğitimler verildiğini ve önümüzdeki yıllar dada eğitimlerin devam edeceğini söyleyen Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği Başkanı Hasan Gedikli;”İstanbul,Ankara,İzmir,Takirdağ,Bursa ve tunceli gibi Türkiyenin dört bir yanındaki illerden gelen üyelerimiz ile AFAT ve UMKE ekipleri olmak üzere 90 civarı sporcu festivale katıldı.Festivalin son iki günü kanyon geçişleri ve doğada yürüyüş programları ile devam edecek.”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ