Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Pedal çevir zinde kal etkinliği yapıldı

Pedal çevir zinde kal etkinliği yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Kastamonu Şubesi etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

ASP GSK tarafından organize edilen “Pedal Çevir Zinde Kal” bisiklet gezisi etkinliği kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ile Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu Çocuk Yuvası Müdürlüğünde bakım ve koruma altındaki çocuklar ve kurum personellerinden oluşan 34 kişilik spor ve doğaseverler grubu bisiklet kullanma etkinliği yaparak tüm halka örnek bir davranışta bulundular.

Etkinliğe trafiğin aksamaması ve herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için Emniyet Müdürlüğünden Trafik Şube Ekipleri ve İl Sağlık Müdürlüğünden de Ambulans eşlik etti.

Sağlıklı yaşam için bisiklete binmenin önemini vurgulayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah SAVAŞ;  “Bisiklete binmek kasları güçlendirir, nefes alımını düzenler, aşırı kilo alımını önler, kolesterol, yüksek tansiyon, eklem ve romatizma ağrılarına da iyi gelir. Bisiklet kullanımı stresi azalttığı gibi doğanın korunmasına da yardımcı olur.  Bisiklet sürmek, yüzme ve yürüyüş gibi her yaşa ve her şarta uyumlu olan spor dallarından biri. ASP Spor Kulübümüz aracılığıyla hem çocuklarımız hem de toplumumuza Sağlıklı Yaşam için bir farkındalık yaratmak istedik.” şeklinde konuştu.

Buna benzer sosyal ve sportif etkinliklerin çocuk, genç, yaşlı ve personellere yönelik sık sık düzenlendiğini belirten ASP GSK Kastamonu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman ÖZ ise; “Spor Kulübü olarak amacımız, başta sosyal hizmet desteğine ihtiyaç duyan bireyler olmak üzere, kurum bakımında bulunan çocuklarımıza, gençlerimize, engellilerimize ve yaşlılarımıza spor yapma imkânı sağlayarak onların psiko-sosyal rehabilitasyonlarına katkı sağlamak, gençlik faaliyetleri düzenlemek, her çocuğumuzun, gencimizin en az bir spor dalı ile uğraşmasını sağlamak,  amatör ve profesyonel sporcular yetiştirerek yerel, ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına katılmaktır. Bu amaçla düzenlenen “Pedal Çevir Zinde Kal” etkinliğimiz çocuk, genç ve personellerimizin katılımıyla gerçekleşmiştir. Etkinliklerimiz hız kesmeden devam edecektir.” açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kasım AY dedi ki:

    Kartal tişört lü benim arkaya bakiyorum ne zamanlardi ya vallaha guzeldi

BİR YORUM YAZ