Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Kastamonu’lu sanatçıların memleket çıkartması

Kastamonu’lu sanatçıların memleket çıkartması

Kastamonu’lu sanatçıların seslendirdiği Kastamonu türkülerinden oluşan “Kastamonu Türküleri” albümünün hazırlığında sona gelindi.

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KASDER) öncülüğünde, Kastamonu’ya ait 18 türkünün yer aldığı albüm hazırlandı. Albümde yer alan “Kastamonu için çal” şarkısının klibi 18 ilçede yapılacak çekimlerle tamamlanacak.

KASDER Sanat Kurulu Yapım İşleri Başkanı Şevket Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kastamonulu sanatçıları bir araya getirmek için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Müzikle uğraşan gençler için sanat kurulunu kurduklarını belirten Doğan, “Yaptığımız proje çerçevesinde Kastamonu’da gün yüzüne çıkmamış eserleri gün yüzüne çıkartarak seslendirdik ve ‘Kastamonu Türküleri’ isimli albüm de topladık. Kastamonu için çal isimli parçaya ise 18 ilçemizde klip çekiyoruz.” dedi.

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) üyesi Yılmaz Cesur da Kastamonulu sanatçılar olarak memleketlerine hizmet için yola çıktıklarını dile getirdi.

Kastamonu Türkülerini Türkiye ve Dünyaya duyurmak istediklerini belirten Cesur, “Bu zamana kadar çeşitli nedenlerle Kastamonulu sanatçılar olarak bir araya gelemedik. Bu proje dolayısı ile yaklaşık otuz Kastamonulu sanatçı ile bir araya geldiğimiz için çok mutluyum. Bu şekilde sesimizi daha fazla duyurabileceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

“Kastamonu için çal” isimli şarkıyı klipte Yılmaz Cesur, Adnan Bektaş, Ahmet Aykın, Ahmey Ayverdi, Ali Çelik, Birsen Sömek, Cesur Can, Dobra Fatoş, Emrah Öz, Halide Gösoy, Hüseyin Subaşı, Hasan Kerimustaoğlu, Hüsnü Kemerci, Kastamonulu Erdo, Kastamonulu Kazım, Kastamonulu Seyfi, Raşit Arslan ve Şevket Doğan seslendirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Boz Eşek dedi ki:

    Hiçbirini tanımayan

BİR YORUM YAZ