Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Kastamonu Şanlıurfa Kardeşlik Gecesi

Kastamonu Şanlıurfa Kardeşlik Gecesi

İstanbul’da Kastamonu,Şanlıurfa kardeşlik gecesi düzenlendi.

“Biz Birlikte Daha Güçlüyüz.Evliyalar şehri Kastamonu,Peygamberler Şehri Şanlıurfa” sloganı ile  İstanbul Kücükcekmece Sefakoy kültür merkezinde kardeşlik ve kültür gecesi düzenlendi.

 

Program organizatörü Kas-der Kücükcekmece şubesi kurucu başkanı gazeteci Eyüp Sabri Atay Kastamonulular Dayanışma Derneği (KASDER) Küçükçekmece Şubesi ve  Genç Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği (GENÇŞANDER) işbirliği ile yapılan organizasyona katılımın fazla olamasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Atay,”Düzenlediğimiz gecede Kastamonu Foklor ekibi,Şanlıurfa sıra gecesi ekibi,illerin tanıtım,yöresel ikramlar,slayt gösterileri gibi etkinliklerle iki ilimizin birbirini tanımasına vesile olduğumuz için sevinçliyiz.” dedi.

 

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KASDER) Küçükçekmece Şubesi ve  Genç Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği (GENÇŞANDER)’in kardeş dernek olduğunu söyleyen Atay ”

Gecemize

Kastamonu Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ile Azdavay,Abana,Pınarbaşı,Ağlı,Seydiler,Tosya,Hanönü,Şenpazar,Çatalzeytin,ve Doğanyurt ilçe Belediye Başkanlarımız,Ağlı Kaymakamımız,Şanlıurfa’dan İl belediye başkanı, ilçe belediye başkanlarımız,İstanbul’dan Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda STK temsilcileri ile 3 bin civarı Kastamonu ve Şanlıurfalı vatandaşımız katıldı.” diye konuştu.

 

Geceye katılanlardan 2 aileye Şanlıurfa tatili, 2 aileye Kastamonu tatili ve 3 aileye Umre ziyareti çekilişi yapıldı.

 

Tüm katılanlara hediyelik paketler, yöresel ikramlar verildi. Ayrıca Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede illerin tanıtımı, sıra gecesi, folklor ekibi ve gelen misafirlere kültürel şölen yaşatıldı.

 

KASDER Küçükçekmece ve Gencşander Urfalılar Dernekleri ve Küçükçekmece Belediye yetkililerinin katılımı ile Küçükcekmece Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi bahçesine “Kardeşlik ve Kültür “fidanlığı oluşturuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ