Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Kanyon geçişlerine düzenleme

Kanyon geçişlerine düzenleme

İlimiz sınırları içerisindeki kanyonlarda meydana gelen tehlikeli geçişler nedeni ile Kastamonu Valiliği tarafından 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu uyarınca tedbirler alındı.

Vali Yaşar Karadeniz imzasıyla yayınlanan tedbirler şu şekilde ;

Kanyonları geçmek isteyen tüm sporcular, İlçe Kaymakamlıklarına şahsen gelerek, Kaymakamlıklardan geçiş iznini yazılı olarak önceden alacak ve bu belgeleri geçiş sırasında yanlarında bulunduracaklardır.

İlçe Kaymakamlıkları, ilçelerinde yer alan kanyonların geçişlerini kontrol ve takip edecek, buradan geçmek isteyenlerin taleplerine verdikleri cevaplan, Milli Parklar Müdürlüğüne bildireceklerdir.

İlçe Kaymakamlıkları, ilçelerinde yer alan kanyonların, tehlike noktaları ve risk unsurlarını da içeren harita ve krokilerini temin edecekler, geçiş yapmak isteyenlere bu haritalar vereceklerdir.

İlçe Kaymakamlıkları kanyonların giriş noktalarına gerekli uyan levhalarını, kanyon tehlikeleri hakkında bilgilendirme panolarını asacaklardır.

Kanyon içerisinde kullanılacak malzeme bilgisi ve yiyecek miktarı hakkında kaymakamlıklar bilgilendirilecektir.

Alan kılavuzları, ilçe kaymakamlığının bilgisi ve onayı dışında, daha önce kanyon geçişi yapmamış kişilere kanyon geçişi yaptıramayacaktır.

Kanyon geçişi için sadece kanyon için gerekli malzemelere sahip sporculara izin verilecektir.

3 kişiden az sporcunun kanyon geçişi yasaktır.

Kanyon geçiş izinlerinde mevsimsel koşullar ve meteorolojik uyarılar dikkate alınacaktır.

İlçe Kaymakamlıkları yukarıda belirtilen hususlara riayet etmeyen ve izinsiz geçiş yapan, yaptıran kişiler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununa göre gerekli idari ceza işlemlerini yürütecek ve ayrıca ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ