Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Cide’de gençlik festivali yapılacak

Cide’de gençlik festivali yapılacak

Cide Ağustos ayında yeni bir festivalle tanışacak. İlçemizde her yıl  Temmuz ayının ilk haftası yapılan Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür Sanat Festivali’ne kardeş bir festival daha geldi.

01-02-03 Ağustos tarihlerinde ilki gerçekleşecek olan  Cide Kültür – Sanat ve Gençlik Festivali, ilçede gençleri bir araya getirmeyi, ilçe tanıtımına katkı sağlamayı, Ağustos ayının turizm açısından çok daha canlı geçmesini  hedefliyor.

Öncülüğünü; Cide Belediyesi, Cide Kaymakamlığı, Cide Gazetesi, Cide Denekler Federasyonu , Kıyı Medya Grubu,  Cide Ak Parti İlçe Örgütü Gençlik Kolları, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü Gençlik Kolları, MHP Cide İlçe Örgütü,  Cide Ülkü Ocakları ve Başak Ajans’ın üstlendiği festival renkli görüntülere sahne olacak.

Türkiye’nin dört bir tarafından Festivale katılacak olan halk oyunları ekipleri ve  yurtdışından katılan değişik dans guruplarının gösterileri görsel şölen oluşturacak.

Konuyla ilgili, Festivalin organizatörlüğünü  üstlenen Kıyı Medya Grubu yöneticilerinden Coşkun Özan, “Ülkemizde yılın belli günlerinde ilçe ve il bazında çeşitli festivaller düzenleniyor.  Düzenlenen bu festivallerde il ve ilçe yönetimlerinin birlik ve beraberlik içinde olması, duyurunun sağlıklı yapılması bölgeye ciddi kazanımlar sağlıyor.” dedi.

Özan,   01-02-03 Ağustos tarihleri arasında ilki yapılacak olan 1. Cide Kültür – Sanat ve Gençlik Festivali’nde tüm ilçe örgütleri ve gençleri tek vücut oldu. Bu birlik ve beraberlik devam ettiği sürece ilçede başarılamayacak hiç bir iş yok.  Festivalin mali yükümlülüğü ağır ancak esnafımız açısından kazanımları çok büyük.  Bunun farkında olan Cide Esnafı,  İşin parasal kısmında zaten gerekeni yaptı ve yapmaya devam ediyor. Neredeyse esnaf arkadaşlarımızın hepsi katkı sağlıyor. ” dedi.

Özan, “Bu festivalin duyurusu üzerinde çok çalışıyoruz. Bu konuda da Cide Gazetesi inanılmaz çaba sarf etti ve Türkiye’nin en çok dinlenen radyolarından biri olan Best Fm, Cide Gençlik Festivali’nin medya sponsorluğunu üstlendi. Kastamonu ve ülkemizin kurumsallaşmış markaları da inşallah bu festivalde olacak. Cide Kaymakamlığı, Belediyesi, Cide Dernekler Federasyonu,siyasi partilerimizin  ilçe örgütleri  İlçenin ihtiyaçlarına 2-3 ay yetecek kadar nakit girişi sağlamayı festivalin öncelikli hedefleri arasına koydu. ” dedi.

Festivalin birinci gününde kaliteli müzik dinlemek isteyenler için Rubato gurubunun sahne alacağı, ikinci gün Türkiye’nin kısa zamanda tanıyıp sevdiği, taklit yeteneği ile ünlenen Sefa Doğanay’ın, üçüncü gün ise 80 milyon izlenmeye ulaşan Gülden Mutlu’nun sahnede olacağı, ayrıca gündüz saatlerinden itibaren çocuklar için şenlikler ve pek çok etkinlik yapılacağı öğrenildi.

Festivale sinema dünyasından da sürpriz isimlerin katılacağı, otuzdan fazla gazetecinin katılacağı ifade edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ