Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Bölge turizmine akademik destek

Bölge turizmine akademik destek

Azdavay, Şenpazar, Pınarbaşı ve Cide ilçelerini kapsayan ‘Kastamonu Doğa Turizmi Projesi’ Kastamonu Üniversitesi yetkilileri ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı toplantı ile başladı.

Toplantıya katılan Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek,proje kapsamında Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında 5 gece 6 günlük konaklamalı 40 kişilik ziyaretçi grupları ile 10 program gerçekleşeceğini belirtti.

Civelek;”Bölgemizin doğa turizmi potansiyelini tanıtmak, Azdavay, Şenpazar, Pınarbaşı ve Cide ilçelerimizin doğal güzelliklerini ziyaretçilere yaşatmak, ulusal ve uluslar arası boyutta iş birliğini güçlendirmek, bölgeye olan doğa turizmi talebini arttırmak, bölge ekonomisini canlandırmak ve doğa turizmi konusunda ziyaretçilerin ve yerel halkın duyarlılığını arttırmak için Kastamonu Üniversitesi, Azdavay Belediyesi, Şenpazar Belediyesi, Pınarbaşı Belediyesi ve Cide belediyesinin birlikte yürüttüğü Kastamonu Doğa Turizmi Projesine bugün yapılan toplantıyla start verildi.

Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında 5 gece 6 günlük konaklamalı 40 kişilik ziyaretçi grupları ile 10 program gerçekleşecektir. Bu proje kapsamında en az 400 Akademisyen ilçemizde konaklayıp, Azdavay, Pınarbaşı, Şenpazar ve Cide bölgesindeki Turizmi değerleri ziyaret edecektir.
Bu projeye emeği geçen başta; Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ahmet Hamdi TOPAL’a,Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer KÜÇÜK’e, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kutay OKTAY ve Turizm Fakültesi Öğretim Üyelerine bölgemiz adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ