Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Batı Karadenizli bisikletciler yeni rotalar peşinde

Batı Karadenizli bisikletciler yeni rotalar peşinde

Küre dağları milli parkının Kastamonu ili içerisindeki bölümünde bisiklet ve yürüyüş yolları Batı Karadenizli bisikletçiler tarafından araştırılıyor.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyeleri Pınarbaşı ilçesindeki Ilıca Şelalesi,Valla Kanyonu ve Karabük Bisiklet Derneği bisikletçilerinin de katılımı ile Azdavay İlçesindeki Çatak Kanyonuna pedal çevirdiler.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Dernek başkanı Mustafa Artar AA muhabirine yaptığı açıklamada;Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü ile beraber yaptıkları proje kapsamında Milli Parkın Kastamonu bölümündeki bisiklet ve yürüyüş yollarını araştırdıklarını ve test ettiklerini söyledi.

Küre dağları milli parkının Bartın bölümünde her yıl bisiklet festivali yaptıklarını ifade eden Artar şöyle konuştu;”Dördüncü Bartın bisiklet festivalini 12 – 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Bartın’ın Ulus ilçesinde yapacağız.

Bu proje ile önümüzdeki yıllarda Milli Parkın Kastamonu bölümünde Pınarbaşı Kaymakamlığı,Pınarbaşı Belediyesi ve Milli Park Müdürlüğü işbirliği ile Karabük,Bartın,Zonguldak ve Kastamonu’daki bisikletçi grupların katılacağı bisiklet festivali yapmayı planlıyoruz”.

Haberin Videosu

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ