Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Azdavay,Pınarbaşı,Şenpazar ve Cide turizmi görüşüldü

Azdavay,Pınarbaşı,Şenpazar ve Cide turizmi görüşüldü

Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen toplantıda Azdavay,Pınarbaşı,Şenpazar ve Cide turizmi görüşüldü.

Toplantıya Vali Vekili Yaşar Karadeniz, Milletvekillileri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Pınarbaşı Kaymakamı Nebi Çanga, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer ve ilgili kurum amirleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Vekili Karadeniz “Bugün Pınarbaşı İlçemizdeyiz, ama aslında burası Azdavay’ın, Pınarbaşı’nın, Şenpazar’ın, Cide’nin yani dört ilçenin birleştiği bir nokta. Bu bölgenin turizm fırsatları dört ilçe içinde önemli. Bundan sonra da yapılması gerekenleri hep birlikte konuşacağız. Bölgeyle ilgili tek mastır ve eylem planı olan kurum milli parklardır” dedi.

Bölgede turizmin canlandırılması için hayata geçirilen ve planlanan projelerin de görüşüldüğü toplantıda düşüncelerini ifade eden Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir; “kurumların eşgüdümle çalışması halinde daha hızlı sonuç alınacağını, Kastamonu’nun tanıtımını sadece Türkiye’ye değil, Dünya çapında da yapılmasının faydalı olacağını kaydederek ilçelerin yanında Kastamonu’nun adından da söz ettirmenin önemine değindiler.

Vali Vekili Sayın Yaşar Karadeniz, açıklamasının devamında, “Bölge için, ilimiz için en önemli birkaç sektörden birisi turizm, belki de en önemlisi onun için mutlaka ve mutlaka üzerinde durmamız gereken ve hep yoğunlaşmamız gereken alanımız görevimiz bu. Bütün projeleri bütüncül bakışın birer parçası olarak görerek yapmak zorundayız, her ilçenin kendi özelliklerine göre birini diğerinden farklı kılarak yapmak zorundayız, her ilçede farklı şeyler meydana getirirsek o zaman değişik zevke sahip, ilgi alanı farklı olan turistlere yönelmiş, turizminde değişik alanlarına doğru girmiş oluruz ve bütüncül bakış içerisinde güzel sonuçlar alabiliriz diye düşünüyorum. Toplantıda hazır bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının konuşulan konuları takip ederek bir an evvel sonuçlandırmalarını, bizim takip etmemiz gereken ve Sayın Milletvekillerimizin takip etmesi gereken konuları aktararak bunlar il’den veya bizim ilden halledemeyeceklerimizi Ankara’dan çözüme kavuşturulmalı, tıkandığımız yerlerde de alternatif çözümler geliştirerek devamlı bir gelişme süreci içerisinde olmak zorundayız.

Kaymakam ve Belediye Başkan arkadaşlarımızın kendi ilçeleriyle ilgili farklılık anlamında neler yapılabilir konusunda fikir yürüterek, o bütüncü l parçaya uyacak şekilde çalışma yaparlarsa bu çalışmaları da yürüteceğimiz diğer faaliyetlerin içine memnuniyetle alırız. Sonuçta bunları yan yana getirdiğimizde ilimizin turizmle ilgili tüm konularını içinde olacağı bir eylem planı olacak. Yani bunun içinde milli eğitim, milli parklar, orman, özel idare, karayolları gibi yani aklınıza gelen ne kadar kuruluş varsa hepsi bu çalışmanın içinde olmak zorunda. Kalkınma ajansı zaten bu işin dinamiğinde olan bir kuruluş olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak:KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ