Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Azdavay’da kaçak av yapan avcılar yakalandı

Azdavay’da kaçak av yapan avcılar yakalandı

Kastamonu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü av koruma kontrol ekipleri tarafından Azdavay ilçesinde gece avı yapan iki kişiye suçüstü yapıldı.
Kastamon Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından yaban hayatı gözlemleme çalışmaları kapsamında Kastamonu Üniversitesi ile ortak olarak Kartdağı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası yürütülen karaca tasmalaması projesi çalışmaları esnasında Orman ve Su İşleri Müdürlüğü av koruma kontrol ekipleri tarafından Başakçay Köyü mevkiinde ışık hüzmeleri görülmesi üzerine ekipler tarafından olaya müdahale edilerek kaçak avlanma yapan iki kişi ellerinde projektör ile suçüstü yakalandı.

Yakalanan şahıslardan H.T. nin tüfeğine ruhsatı olmadığından dolayı jandarma ekiplerine teslim etmek üzere, Z.E. nin ise tüfeğinin haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmadığından dolayı el konuldu. Kaçak avcılardan H.T. ye 1.486 TL Z.E ye ise 1.746 TL toplamda 3.232 TL cezai işlem uygulandı.

Av sezonunun sona erdiğini belirten İl Şube Müdürü Yalçın Uyanık avcıların üreme zamanında yaban hayvanlarına karşı daha duyarlı davranmaları gerektiğini belirtti. Özellikle gece avında yaban hayvanlarının kaçma şansı bulamadığını belirten Uyanık kaçak avlanma yapan vatandaşları vicdanlı olmaları konusunda uyardı. Gece avının özellikle tavşan ve karaca türleri için kullanıldığını hatırlatan Uyanık, bu hayvanların şu an yavrulu olduğunu, bunu bilerek ısrarla gece gündüz bu hayvanların peşinde koşan kaçak avcıları vatandaşların da ihbar etmelerini istedi. Ekiplerinin 7 gün 24 saat esaslı gelen ihbarları değerlendirdiklerini, vatandaşların da yerinde ve doğru ihbarlar ile kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ