Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Azdavay Kaymakamlığı SYDV 2017 faaliyetleri

Azdavay Kaymakamlığı SYDV 2017 faaliyetleri

Azdavay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2017 yılı içinde yaptığı çalışmalarla nakdi ve Ayni yardımlar ve hazırlanan projelerle 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında olan ailelerin yüzünü güldürerek sıcak bir yuvaya kavuşmalarını sağladı.

3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında olan yaşlı, engelli, dul ve ihtiyaç sahibi ailelerin topluma kazandırılması ve yaşanabilir bir hayat sürmeleri için yapmış oldukları projelerle insanların yüzlerinin gülmesini görmenin kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini belirten Azdavay Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak,Genel Müdürlük kaynakları ve vakfın özkaynakları kullanılarak barınma yardımı kapsamında yapılan projelerle beş aile için konteynır ev yapılarak teslim edildiği ve bu ailelere eşya yardımıda yapıldığını,ayrıca yangın neticesi evini ve annelerini kaybeden bir aileyede Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne sunulan ‘Barınma Yardımı’ projesinin kabulü neticesinde betonarme ev yapılarak teslim edildiğini söyledi.

Kaymakam Çakmak, Maddi imkânsızlıklar nedeniyle tamiratını gerçekleştiremediği evinin gerekli yerlerinin onarımı, eskimiş eşyalarının yerine yeni eşya talebinde bulunan vatandaşların yaşadıkları mekânları şartlara uygun hale getirmek ve daha yaşanabilir, sağlıklı olması amacıyla onarım, tadilat ve eşya yardımlarının da yapıldığını ve bu kapsamda ev yapımı, ev Onarımı, ev eşyası yardımı olarak 25 aileye yüzyetmiş iki bin 400 lira yardım yapıldığını belirtti.

Yeni evlerine geçen vatandaşları ziyaretlerinde, vatandaşların eski hayat şartları ile yenisi arasındaki farkı anlatırken duygulandıklarını ifade eden Kaymakam Çakmak,”Bizlere hayır dualarında bulunmaları Devletimizin her zaman yanlarında olduğunu hissettirdiğimiz anlamına gelmektedir ve bu bizim için en güzel teşekkürdür. Sosyal Devlet anlayışının gereğini somut bir şekilde yerine getirmiş olmanın gönül rahatlığı ile yeni evlerinin kendilerine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.’ dedi.

Azdavay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının diğer çalışmalarına da değinen Kaymakam Çakmak, 2017 Yılı içerisinde 382 aileye ulaşarak beşyüz altmış sekiz bin 181 lira yardım yapıldığını, Genel Müdürlük tarafından ödenen yardımlar neticesinde aktif yardım alan 668 Vatandaşımızın olduğunu,bu vatandaşlara çeşitli yardım kalemleri altında iki milyon iki yüz on altı bin 140 lira,raamazan ayında ve kurban bayramında ise 445 vatandaşa yüzonbirbin 900 lira gıda yardımı yapıldığını söyledi.

-İlçeye Orta Öğretim Yurdu
Kaymakam Çakmak, “İlçemiz için ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz ortaöğretim yurdu için vakfımız tarafından ‘Sıcak Bir Yuva İyi Bir Gelecek’ adı altında proje edilen yurt projemiz hazırlık aşamasında olup, 200 öğrenci kapasiteli olacaktır. Yurt projemizin bitmesiile ilçemizden zor şartlar altında diğer il ve ilçelere giden öğrencilerimizin ilçemizde eğitim ve öğretim yapmasının sağlanacak ve sıcak bir yuva içerisinde daha başarılı eğitim ve öğretim sürdüreceklerine inanıyoruz.” dedi.

Kaymakam Çakmak,her ay düzenli olarak vakfı da dosyası bulunan iki aileye ve belli aralıklarla şehit yakınları ile gazilere de ziyaretler yapılarak sorunlarının dinlendiğini belirtti.

Kaymakam Çakmak,Bundan sonraki çalışmalarda da kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceklerini, yapılan bu çalışmaların bir ekip işi olduğunu belirterek Vakıf Mütevelli Heyeti Üyelerine, Vakıf Müdürü Sedat Bançacıoğlu’na ve Vakıf Personeline teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ