Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Azdavay Kaymakamı Aydoğan yetim ve öksüz çocukları ağırladı

Azdavay Kaymakamı Aydoğan yetim ve öksüz çocukları ağırladı

Azdavay Kaymakamı Bayramı ihtiyaç sahibi Yetim ve Öksüz çocuklarla geçirdi.

Azdavay Kaymakamı Melih Aydoğan ve eşi Ceren hanım,  ilçe merkezi ve köylerinde yaşayan ihtiyaç sahibi Yetim ve Öksüz çocukları Kurban Bayramında kaymakam lojmanında ağırladı ve beraber kahvaltı yaptılar.

Kahvaltının ardından voleybol, futbol ve masa tenisi gibi oyunlar oynandı. Çocuklara bayram hediyesi olarak bisiklet hediye eden Aydoğan ailesi, çocuklarla beraber bisiklete binerek onların sevincine ortak oldu.

Kahvaltı programının ardından yetim ve öksüz çocuklar için daha önce gitmediklerini ve görmek istediklerini beyan ettikleri Cam Teras, Horma Kanyonu ve Ilıca Şelalesine gezi düzenlendi. Turistik yerleri gezen çocuklar, günün sonunda  görevli personel tarafından evlerine götürülerek ailelerine teslim edildi.

Kaymakam Aydoğan basına yaptığı açıklamada ; ”Biz Bir Aileyiz projesinin devamı niteliğinde olan programımızı başlatmış bulunuyoruz. Bu proje kapsamında Azdavay ilçesi ve köylerinde bulunan çocuklarımızla aile kavramının önemini ve birlikte olmanın mutluluğunu yaşamak için bir araya geldik. Bugün önce eşim ve çocuklarımızla birlikte kaymakamlık lojmanında kahvaltı yaptık, akabinde çocuklarımızla oyunlar oynadık.
Sonrasında bayram hediyesi olarak bisiklet hediye ettik. Programın devamında ise, ilçemizin ve bölgemizin önemli turistik yerlerinden olan Cam Terasa ve sonrasında yine bölgemizin turistik yerlerinden olan Horma Kanyonu ile Ilıca Şelalesine gideceğiz. Bu projede önem verdiğimiz ve kazandırmak istediğimiz, devletimizin şefkatli ve sıcak yüzünü çocuklarımızla birlikte hissetmek ve birlikte olmaktan duyduğumuz memnuniyeti bu güzel gün nedeni ile paylaşmaktı. Yaptığımız bu programı çeşitli periyotlarda devam ettirerek sizlerle tekrar bir araya geleceğiz. Köylerinizden, evlerinizden gelerek kahvaltı soframızı paylaştığınız ve bugünüzü bizlerle ayırdığınız için sizlere teşekkür ediyor, ailelerinizin ve sizlerin Kurban Bayramınızı kutluyorum. ” dedi.

Kaymakam Aydoğan’ın konuşmasının ardından çocuklar söz alarak;Kaymakamlık lojmanında çok güzel bir gün geçirdiklerini ve bayram hediyelerini çok beğendiklerini belirterek; Cam Terasa, Horma Kanyonuna, Ilıca Şelalesine gidip oraları gezmeyi sabırsızlıkla beklediklerini söylediler. Kaymakam Melih Aydoğan ve eşine böyle bir güzel günü yaşattıkları için çok mutlu olduklarını dile getirerek teşekkür ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ