Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

Azdavay Belediyesinden öğrencilere kayak eğitimi

Azdavay Belediyesinden öğrencilere kayak eğitimi

Azdavay ilçe belediyesi öğrencilere kayak eğitimi veriyor.

Azdavay Belediyesinin ‘Eğitime Destek’ projesi kapsamında ilçedeki okulların 4. ve 8. sınıflarındaki toplam 36 öğrenciye 136 kilometre uzaklıktaki Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezinde kayak eğitimi veriliyor.

Kastamonu bölgesinde bir ilk olarak kayak eğitimi projesini başlattıklarını söyleyen Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek yaptığı açıklamada;”2019-2020 Eğitim öğretim yılının yarıyıl tatilinde Azdavay kaymakamlığının olurları ve destekleri ile güzel bir proje geliştirdik. Bu proje ilçemizdeki ilkokul ve orta okulların son sınıflarını kapsayan eğitime destek projesidir. Bu proje kapsamında 4. ve 8. sınıf öğrencilerini Ilgaz Yurduntepe Kayak Tesislerinde kayak eğitimi veriyoruz. Ulaşım,kayak elbiseleri,kayak takımları, yeme,içme gibi tüm aktivitelerin ücretleri belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Benim yaşım 52 gençliğimizde imkansızlıktan şimdi ise yoğunluktan kayak eğitimi alma imkanım olmadı.Bu yüzden Azdavay’daki öğrenciler çok şanslı.Bundan böylede bu projemiz her sene devam edecektir.

Ayrıca Belediyemizce geçtiğimiz yıl başlatılan ilçedeki okulların 4. ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayan ve Kastamonu’daki kapalı yüzme havuzunda yaz tatillerinde yapılan yüzme kurslarımızda devam edecektir. Bu projeninde tüm giderleri belediyemizce karşılanacaktır.” dedi.

Kayak eğitimini yerinde inceleyen Başkan Civelek öğrencilere ve kayak eğitmenlerine çikilota ikram etti.
Kayak eğitmenlerinden ders alan öğrenciler ufak tefek kazalar yaşasalarda kayak eğitiminden memnun olduklarını belirttiler.
Eğitim için gelen grupların ve kızakla kayan misafirlerin ortaklaşa kullandığı pistte oluşan yoğunluğun ardından gruplar için yeni pist açıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ