Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sahinler mermer
Azdavay Haber Tanıtım

450 Metre yükseklikte meclis toplantısı

450 Metre yükseklikte meclis toplantısı

Azdavay ilçe belediyesi meclis toplantısı 450 metre yükseklikteki cam terasta yapıldı.

Azdavay Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını yaptığı Azdavay Çatak Kanyonu Cam Terasda Suğla Yaylasında yapılacak Doğa Turizm Merkezi projesi için ödüllü yarışma düzenlemesi kararı aldı.

Meclis toplantısına Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ale meclis üyeleri Cevat Taşkan,Tahsin Pamir,Erdoğan Ünal,Azime Kocabıyık,Ali Güneş,İsmail Demirci,Muzaffer Pamir ve Aydın Kara katıldı.

450 Metre yükseklikteki Cam Trasta AA muhabirine açıklama yapan Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek,ilçenin en önemli turizm noktası olan cam terasta meclis toplantısı yaparak ilçenin turizm potansiyelinin tanıtımını yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Civelek;”Azdavay Belediyesi olarak Küre Dağları Milli Parkı içinde ilk ve tek cam teras olan Çatak kanyonu cam terası ve Suğla yaylasının 500 dönümünün işletme hakkını aldık.

Cam teras ve Suğla yaylasında yatırımlar yaparak ilçemiz,ilimiz ve ülkemiz turizmine katkı yapacak olmak bize heyecan veriyor. Bugünkü meclis toplantımızda Suğla Yaylasında yapacağımız Doğa Turizm Merkezi için ödüllü proje yarışması yapma kararı aldık.

Suğla yaylasına yapacağımız proje ile Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerinde doğa turizmine katılacak misafirlerimizin doğada en güzel şekilde konaklamalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Suğla yaylasında aldığımız 500 dönüm arazi ile bunun altyapısını hazırladık. Bu projenin hayata geçmesiyle beraber Suğla yayalası bölgemizin en güzel doğa turizm merkezi olacaktır.

Azdavay Belediyesi olarak,Çatak Kanyonu Engelsiz yürüyüş yolu,Çatak Kanyonu Cam teras ve Çatak kanyonunu iç kısmından metal uygulaması yapmadan kayalar oyularak yapılacak altı buçuk kilometre yaya yolu yapma olmak üzere 3 hedefimiz vardı.

Bunlardan cam terası hayata geçirdik engelsiz yürüyüş yolu projesi bazı aksaklıklıklar dan dolayı gecikti. Yaptığımız girişimlerle en yakın zamanda bu projede hayata geçirilecektir.

Çatak kanyonunu iç kısmından metal uygulaması yapmadan kayalar oyularak yapılacak altı buçuk kilometre yaya yolu projesinde ise girişimlerimiz devam etmektedir.

Yaptığımız çalışmalarla doğa turizminde marka şehir olma yolunda hızla ilerliyoruz.” dedi.

Civelek Dünyada Cenneti görmek isteyenleri ve heyecan ve adrinalin tutkunlarını Azdavay’a beklediklerini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ